Севиля крачи към Седмата, Юве е на 1/2-финал

За място на финала един срещу друг ще се изправят андалусийците и Старата госпожа

00:06 - 21 Април 2023
3336

Шесткраният носител на трофея Лига Европа - Севиля, надигра категорично с 3:0 Манчестър Юнайтед в реванша между двата тима от 1/4-финалните сблъсъци в Лига Европа и се класира за полуфиналите.

Първият двубой между двата тима бе завършил 2:2. Юсеф Ен-Несири (8’, 81’) се отличи с две попадения, а едно добави Лоик Баде.

Категоричният триумф на андалусийския тим дойде и не без помощта на футболистите на Ерик тен Хаг, след като Хари Магуайър допусна сериозна грешка при първия гол, а Давид Де Хеа направи сериозен подарък на испанците при третото им попадение.

Спортинг Лисабон и Ювентус завършиха 1:1 на "Жозе Алваладе" в реванш от 1/4-финалите на Лига Европа. Адриен Рабио откри резултата в деветата минута. Маркъс Едуардс изравни от дузпа в 20-ата минута.

"Бианконерите", които по-рано тази вечер получиха изключителна добрата новина, че в техния актив в Серия "А" бяха възстановени 15-те отнети точки, спечелиха с 1:0 на "Алианц Арена" преди седмица.