Севиля задмина Барселона в Ла Лига

Алавес с много важна победа в битката за оцеляване в Испания

12:05 - 22 Април 2021
1800

Севиля спечели четвърта поредна победа в Ла Лига. Андалусийците победиха с минималното 1:0 Леванте като гост. Единственото попадение в срещата бе дело на Юсеф ен Несири в началото на втората част.

След победата тимът на Юлен Лопетеги е с актив от 67 точки, като временно задмина Барселона. Каталунците обаче са с два мача по-малко. В същото време Леванте е 12-и с 38 пункта.

Алавес постигна много важна победа с 2:1 при домакинството на Виляреал. Баските записаха втори пореден успех в шампионата и направиха решителна крачка към запазването на своя елитен статут.

След тази победа Алавес се изкачи на 16-то място с 30 точки, а Виляреал е шести с 49.

В друг мач от кръга Бетис и Атлетик Билбао завършиха 0:0. Андалусийци играха с човек по-малко повече от 80 минути, но баските не се възползваха от това.

Елче и Валядолид завършиха 1:1 в друга среща от 31-ия кръг на Ла Лига. Домакините изпуснаха победата и остават на предпоследно място в класирането.