Шампионът Джокович сдаде титлата на US Open

Сърбинът се отказа в мача срещу Стан Ваврика заради контузия

12:34 - 02 Септември 2019
1016

Световният №1 в тениса Новак Джокович сдаде титлата си на US Open, след като се отказа поради травма след втория сет от двубоя си от 1/8-финалите срещу Станислас Вавринка.

Ноле защитаваше трофея си в Ню Йорк, но имаше проблеми с рамото си още в предишния си мач. Сърбинът загуби първите два сета с 4-6 5-7, а в почивката преди третия се примири, че не може да продължи повече.

Така 32-годишният Джокович приключва участието си в Ню Йорк преди фазата на 1/4-финалите за пръв път от 2006 година насам, когато бе едва 19-годишен.

На четвъртфиналите за 34-годишния швейцарец предстои среща с намиращия се в невероятна форма руснак Данийл Медведев, който срази с 3-6 6-3 6-2 7-6(2) германеца Доминик Кьопфер.