Шампионът Милуоки Бъкс се разправи с Лейкърс

11:07 - 09 Февруари 2022
1682

Милуоки Бъкс не срещна трудности в гостуването си на Лос Анджелис Лейкърс в мач от редовния сезон в НБА и се наложи над Езерняците със 131:116.

В „Crypo.com Arena“ гостите от Уисконсин включиха на високи обороти още от началото на мача и до полувремето вече водеха с 22 точки – 78:56. В третата четвърт нещата бяха по-равностойни, а след това Лейкърс опита да стопи аванса на своя опонент, но така и не успя.

С основна заслуга за победата бе сепурзвездата на Бъкс Янис Антетокумпо. Гъркът бе близо до реализирането на трипъл-дабъл, но в крайна сметка остана с 44 точки, 14 борби и 8 асистенции за 35 минути на паркета. Дабъл-дабъл записа и Джру Холидей – 15 точки, 10 асистенции и 7 борби.

За Лекърс отново най-добър бе ЛеБрон Джеймс. Той вкара 27 точки и добави 5 борби и 8 асистенции за 35 минути в игра. Ръсел Уестбрук записа дабъл-дабъл – 10 точки, 10 борби и 5 асистенции, но те не бяха достатъчни за тима му да избегне загубата.

След този мач Бъкс са на второ място в Източната конференция с баланс от 35 победи и 21 загуби. В същото време шампионът от 2020 г. Лейкърс остава на незавидното 9-о място на Запад с 26 успеха и 29 поражения, като продължава да трепери за мястото си в плейофите на НБА.