Шампионът Реал постави Барса на колене

Кралете удариха най-големия си съперник с 3:1

21:03 - 16 Октомври 2022
3033

Реал Мадрид срази Барселона с 3:1 в първото Ел Класико през сезона и излезе еднолично на върха в Ла Лига.

Шампионите вкараха два гола през първото полувреме - чрез бъдещия носител на "Златната топка" Карим Бензема (12’) и Федерико Валверде (35’).

Каталунците намалиха чак в 83-тата чрез резервата Феран Торес, но в добавеното време Родриго реализира за 3:1 от дузпа.

Преди този кръг двата тима деляха първото място с равни точки, но сега вече столичани са еднолични лидери. Така Реал продължава изобщо да няма загуба през сезона, а за Барса това е първо поражение в Ла Лига.

Тимът на Карло Анчелоти стигна до заслужен успех заради далеч по-практичната си игра. В голяма част от срещата гостите бяха неузнаваеми, а в същото време “лос бланкос” се възползваха от шансовете си.

Интригата се върна чак след попадението на Барса, а след това последва пропуск на Ансу Фати, на когото малко не достигна да изравни в 87-ата. Голът на Родриго обаче реши всичко.

Успехът е и реванш на домакините за тежкото поражение с 0:4 от Барса през март месец в предишното издание на дербито в рамките на първенството.