Шефът на Кампос Рейсинг: Никола Цолов заслужава да кара във Формула 1
Честно казано, надявам се Никола Цолов да има възможността да участва във Формула 1. Заслужава го". Това каза Адриан Кампос-младши, който е директор на отбора на Кампос Рейсинг във Формула 2, цитиран от вестник "Мундо Депортиво".
Според информация на Sky Петер Байер, който е изпълнителен директор на Рейсинг Бул, е потвърдил, че Цолов ще направи проби със стара версия на болид във Формула 1, за да се подготви за свободни тренировки в кралската категория на моторния спорт. Цолов е част от академията на Ред Бул, която има контрол върху двата отбора.
"Правим това, което трябва да правим правилно. Дадохме му добра кола, но Никола е този, който прави разликата. Прави го с голяма лекота и това изненадва всички", каза още Кампос. "За да бъда частен, ме остави без думи с двойната победа на "Силвърстоун". Никога не съм вярвал, че това ще се случи тук. В миналото това стана и с Исак Аджар, но в последните години сме имали много проблеми", призна шефът.
"Борим се за победа на всяко състезание. На това се надяваме. Явно е, че не можем да печелим винаги. Но сме силни и искаме да бъдем проблем за всички останали", каза още Адриан Кампос, който призна, че са очаквали слаби резултати във Великобритания, а се е оказал най-добрият уикенд за тима.