Шериф шокира Шахтьор Донецк в дебюта си в Шампионската лига

11:48 - 16 Септември 2021
1438

Молдовският Шериф Тираспол поднесе голямата изненада в група "D" на Шампионска лига, след като победи Шахтьор Донецк с 2:0.

Попаденията реализираха Адама Траоре и Момо Янсане. Шериф излезе на терена без нито един молдовец в стартовия си състав. Гостите пък имаха само двама украинци сред титулярите си.

Шериф започна по-добре срещата и поведе още в 16-ата минута. Адама Траоре се оказа най-съобразителен в наказателното поле след добро центриране и безпроблемно прати топката в мрежата на съперника.

Шахтьор отговори с опасен изстрел на Ласина Траоре, който обаче бе майсторски избит в корнер от вратаря на Шериф.

В 57-ата минута гостите от Донецк организираха поредна добра атака, като Пердиньо се озова на отлична позиция и стреля от разстояние, но стражът на домакините спаси.

Само пет минути по-късно молдовците вкараха второ попадение. След центриране в пеналта Момо Яансане надскочи всички и с глава се разписа за 2:0.

До края на срещата опасните положения пред една от двете врати липсваха и в крайна сметка домакините от Шериф се поздравиха с трите точки.

В следващия си мач Шериф гостува на Реал Мадрид, докато Шахтьор приема Интер.