Силно начало на нашите момичета!

12:42 - 09 Август 2024
1317

Ансамбълът на България по художествена гимнастика стартира отлично участието си на Олимпийските игри в Париж с квалификациите за многобоя. Тимът ни бе с пети стартов номер за състезанието.

Момичетата изиграха много чисто първата композиция с пет обръча и получиха оценка от 37.700 точки. Само Италия изпреварва нашите момичета във временното подреждане.

Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева играят първо съчетанието с пет обръча, а във втората ротация ще излязат за смесеното - с ленти и топки.

Според правилата на надпреварата първите 8 ансамбъла се класират за финала утре (10 август). Общо 14 тима спечелиха квоти за големия спортен форум. На олимпийските игри се раздава само един комплект медали при ансамблите – за многобой.

По-късно днес от 15:30 часа Боряна Калейн излиза във финала в индивидуалното. 10 гимнастички ще се борят за медалите. Стилияна Николова остана на 11-о място на Игрите в Париж.