Синер възкръсна, но Циципас го нашамари след 4-часова битка

17:29 - 22 Януари 2023
1823

Стефанос Циципас се класира за четвъртфиналите на Australian Open, след като се наложи трудно с 3:2 сета над италианеца Яник Синер в истински трилър на „Род Лейвър Арина“, продължил 4 часа.

Гръцкият тенисист, който е поставен под №3 в основната схема, тръгна много силно, като спечели с 6:4, 6:4 първите два сета.

В третия сет Яник Синер се вдигна и поведе с 4:1, като до края не загуби преднината си и спечели частта с 6:3.

Импулсът в играта на поставения под №15 в схемата италианец продължи и след като успя да направи пробив в третия гейм на четвъртия сет, той спечели сета с 6:4, изравнявайки резултата.

В последния сет двамата тенисисти взимаха сервис геймовете си, докато Циципас не успя да пробие за 4:2 и да затвори мача с 6:3 в сета, слагайки край на мача, продължил 4 часа.

На четвъртфиналите Циципас ще се изправи срещу Иржи Лехечка от Чехия, който надви Феликс Ожие-Алиасим.