Синсинати Бенгалс и Лос Анджелис Рамс ще спорят на Супербоул

Финалът ще се проведе в нощта на 13 срещу 14 февруари на стадион "СоФай" в Калифорния

Актуални новини
09:40 - 31 Януари 2022
2274

Синсинати Бенгалс и Лос Анджелис Рамс се класираха за най-големия мач в американския футбол - Супербоул. Това стана факт, след като двата тима победиха съответно Канзас Сити Чийфс и Сан Франциско 49-ърс.

Бенгалс и Чийфс изиграха много оспорван двубой на стадион "Ароухед", като на полувремето домакините водеха с 21:10. След това обаче отборът на Анди Рийд допусна сериозен спад в играта си и позволи на Джо Бъроу и компания да поведат с 24:21. Чийфс все пак успяха да изравнят до 24:24, като по този начин се стигна до продължение. В него Синсинати успя да стигне до фийлд гол и спечели мача с 27:24.

В другия двубой от вечерта Лос Анджелис Рамс победи Сан Франциско 49-ърс с 20:17. Двата тима изиграха силно първо полувреме, като след края му гостите от Сан Франциско водеха с три точки - 10:7. След почивката Джими Гараполо и съотборниците му продължиха да диктуват събитията на терена и стигнаха до нов тъчдаун, като по този начин резултатът стана 17:7 за 49-ърс. Лос Анджелис Рамс излезе преобразен в последната четвърт, като реализира 13 безответни точки и в крайна сметка взе победата с 20:17.

Супербоул LVI ще се проведе в нощта на 13 срещу 14 февруари на стадион "СоФай" в Калифорния.