Сити изхвърли Челси, Чайките клъвнаха лошо Арсенал

11:28 - 10 Ноември 2022
1237

Манчестър Сити срази с 2:0 Челси в мач от 1/16-финалите за Купата на Лигата. Интригата падна между 53-тата и 58-ата минута, когато „гражданите“ вкараха две попадения и пречупиха съпротивата на противника.

Първо точен беше Рияд Марез, а малко след това и Хулиан Алварес. Двойният удар прати в нокдаун Челси и лондончани нямаха отговор до края на мача.

Арсенал загуби с 1:3 от Брайтън в 1/16-финал за Купата на Лигата и отпадна от надпреварата. Еди Нкетия даде аванс на „артилеристите“ в 20-ата минута, но нахалните „чайки“ не се отказаха и стигнаха до успеха след пълен обрат в резултата.

Дани Уелбек от дузпа, Каору Митома и Тарик Лампти поразиха мрежата на Арсенал, който с наведена глава изхвърча от турнира.