Сити крачи напред за Купата, Лийдс с Груев - също

18:36 - 07 Януари 2024
1397

Манчестър Сити не остави никакви шансове на един от отборите на дъното в Чемпиъншип – Хъдърсфийлд, и го победи с категоричното 5:0 на „Етихад“ в мач от 1/32-финалите в ФА Къп.

Кевин Де Бройне се завърна в игра след петмесечна пауза, появявайки се на терена в 57-ата минута, заменяйки Хулиан Алварес. Очаквано, Пеп Гуардиола даде шанс и на доста млади момчета.

Българският национал Илия Груев изигра цял мач при успеха на своя Лийдс с 3:0 като гост на Питърбъро Юнайтед в двубой от третия кръг на ФА Къп.

Итън Ампаду даде аванс на Лийдс на „Уестън Хоумс Стейдиъм“ в 34-ата минута след подаване на Патрик Бамфорд.

Нападателят на свой ред се разписа в 47-ата минута, когато ролите се размениха и Итън Ампаду бе в ролята на асистент.

Ампаду вкара втория си гол в мача в 90-ата минута, когато влезлият като резерва Даниел Джеймс даде головия пас.