Сити на 1/8-финал в Шампионската лига, Гладбах попиля Шахтьор

22:42 - 25 Ноември 2020
2098

Манчестър Сити се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига, след като стигна до минимална победа с 1:0 като гост на Олимпиакос в мач от група C на турнира. Единственото попадение отбеляза Фил Фоден в 36-ата минута.

По този начин "гражданите" са с пълен актив от точки след четири двубоя - 12 и е поредният клуб, който прескочи груповата фаза на Шампионската лига.

Борусия Мьонхенгладбах размаза Шахтьор Донецк с 4:0 и направи сериозна крачка към класиране в елиминационната фаза на Шампионската лига. С този успех немците дръпнаха с 4 точки пред украинците в класирането.

Головете за победителите отбелязаха Ларс Щиндл в 17-ата минута от дузпа, Нико Елведи в 34-ата, Брийл Емболо в края на първото полувреме и Оскар Венд малко преди края на двубоя.