Сити възкръсна от 0:2

Шампионите доближиха на 5 точки лидера Арсенал след бой над Тотнъм

04:27 - 20 Януари 2023
3011

Шампионът Манчестър Сити се доближи на пет точки зад лидера Арсенал, макар и с мач повече, след като победи с 4:2 Тотнъм на "Етихад Стейдиъм" в отложен двубой от седмия кръг на Премиър лийг.

"Гражданите" показаха характер, след като изоставаха с два гола на почивката след попадения на Деян Кулушевски и Емерсон Роял.

През второто полувреме обаче шампионите се преобразиха и набързо стигнаха до пълен обрат след голове на Хулиан Алварес (51'), Ерлинг Холанд (53') и Рияд Марез (63').

Алжирецът, който бе най-силният играч на домакините, вкара и второ попадение в добавеното време, с което оформи крайния резултат.

Така Сити прекъсна серията от две поредни поражения срещу "шпорите", които пък остават на пет точки от четвъртото място, и то с мач повече от конкуренцията.