Славистите "изгърбиха" фенклуба на Локо Сф, след това "белите" биха и на футбол

Пет гола в "Овча купел" и отново бе "железничарски" успех

17:36 - 24 Октомври 2024
1556

Славия постигна важен домакински успех с 3:2 срещу Локомотив София в малкото столично дерби от 13-ия кръг на efbet Лига.

“Белите” набързо поведоха с 2:0 с попадения на Куентин Зеедорф и Иван Минчев до 16-ата минута. Анте Аралица върна един гол за гостите осем минути преди края на първата част, но Владимир Николов възстанови аванса от две попадения на Славия в продължението на първото полувреме.

Аралица реализира втория си гол в срещата в 63-ата минута, но силите на столичните “железничари”  стигнаха само дотук.

Така отборът на Златомир Загорчич събра 14 точки и се изкачи до 10-ото място в таблицата, докато Локомотив София е 12-и с 11 пункта.

За двата отбора предстоят мачове за Sesame Купа на България, като Славия ще играе с Монтана, докато тимът на Антон Велков гостува на Янтра Габрово.

Преди мача ултраси на Славия нападнаха фенклуба на Локо Сф и "плениха" червено-черни артикули.