Славия направи услуга на ЦСКА

Белите спечелиха визитата си на Лудогорец

17:28 - 27 Ноември 2023
3784

Славия се наложи над Лудогорец с 3:2 на стадион „Хювефарма Арена“ в мач от 18-ия кръг в efbet Лига и сложи край на серията на „орлите“ от шест поредни победи във всички турнири.

Срещата трябваше да се да се изиграе в неделя (26 октомври) от 15:15 часа, но това нямаше как да стане заради влошените метеорологични условия, обилния снеговалеж и обявеното бедствено положение в Разград.

"Белите" поведоха в 30-ата минута след автогол на Франко Русо. Рик Джонатан възстанови паритета в 42-ата минута, отправяйки първия точен изстрел в мача. Още с началото на второто полувреме Славия отново поведе чрез Мартин Сораков, а в 54-ата минута Галин Иванов покачи аванса на "белите". Кайо Видал намали пасива на Лудогорец с гол в 67-ата минута.

След първия си успех в Разград за първенството, Славия натрупа актив от 20 точки и заема 11-о място във временното класиране в efbet Лига, докато Лудогорец е на 3-а позиция с 36 пункта.