Славия отнесе 6 гола от втородивизионен руски тим

12:50 - 21 Януари 2021
1546

Криля Советов прегази Славия в първата контрола на столичани в Турция. Двубоят завърши при резултат 6:1 за втородивизионния руски тим, който вкара три попадения в рамките на само седем минути.

За "белите" единственият гол в срещата реализира Радослав Кирилов. За тима на Славия играха и двамата дошли на проби играчи Никита Колдунов и Динмухамад Кашкен.

В първите минути на срещата двата тима си размениха по няколко по-опасни атаки, но така и не успяха да стигнат до гол. В 25-ата минута Криля Советов поведе след попадение на Антон Зинковски. Само 120 секунди по-късно резултатът стана 2:0 за руснаците. Петър Патев допусна грешка в защита, като от нея се възползва Арни, който преодоля Светослав Вуцов.

Руският тим продължи да натиска съперника и стигна до трети гол в 32-ата минута. Негов автор стана Иван Сергеев. В самия край на първото полувреме Славия успя да върне едно попадение, след като Радослав Кирилов успя с удар по земя да матира стража на Криля Советов.

След почивката картината на терена се запази, като руският тим тотално доминираше над Славия. В 51-ата минута Иван Сергеев вкара четвърти гол във вратата на "белите" след дузпа бита от Зинковски. Титулярният изпълнител много хирто чукна топката към своя съотборник, вместо да стреля по посока на Георги Петков, и той я прати в мрежата на столичани.

Малко по-късно Криля Советов стигна до пето попадение. При него се получи разбуркване в наказателното поле, като Георги Петков се сблъска със съперников състезател, но топката влезе в мрежата му. В 63-ата минута Егор Голенков вкара шести гол за руснаците и оформи крайното 6:1.

Следващата контрола на Славия е в понеделник срещу тима на Войводина Нови Сад.

Славия (първо полувреме): Светослав Вуцов, Петър Патев, Емил Виячки, Костадин Велков, Филип Антовски, Ерол Дост, Петър Вуцов, Александър Златков, Радослав Кирилов, Емил Стоев, Калоян Кръстев;

Славия (второ полувреме): Георги Петков, Георги Вълчев, Динмухамад Кашкен, Димитър Стоянов, Мартин Атанасов, Дарко Тасевски, Лазар Боянов, Драгош Фирцулеск, Димитър Рангелов, Мартин Сураков, Никита Колдунов