След епичен обрат: Удинезе поведе колоната в Серия А

11:03 - 17 Септември 2024
568

Удинезе се наложи над Парма с 3:2 след обрат от 0:2 като гост в среща от четвъртия кръг на италианската Серия А.

Удинезе събра 10 точки и излезе начело във временното класиране, а тимът на Парма заема 12-о място с 4 точки в актива си.

Домакините от Парма поведоха с 2:0 през първото полувреме. Още във втората минута Енрико Дел Прато реализира за 1:0, след като бе изведен очи в очи с вратаря на Удинезе.

Анж-Йоан Бони покачи на 2:0 за Парма в 43-ата минута. Топката се отби от десния страничен стълб и влезе във вратата на гостите, които бяха близо до намаляване на пасива си в добавеното време на първата част, но Лоренцо Лука удари греда.

Именно Лука все пак се разписа за Удинезе в 49-ата минута, правейки резултата 1:2, след като се възползва от чудесно подаване.

В 68-ата минута Флориан Товен изравни за 2:2, отбелязвайки второто попадение за гостите и пак той бе точен в 77-ата минута за 3:2, за да допринесе за обрата на Удинезе.