След победата: Левскарите получиха пет дни почивка

Сините отново победиха ЦСКА с два гола разлика от април 2018-а

16:20 - 19 Септември 2022
1987

Отборът на Левски постигна страхотен успех с 2:0 над ЦСКА в дербито от 11-ия кръг на efbet Лига. След двубоя старши треньорът на "сините" Станимир Стоилов зарадва футболистите с цели пет дни почивка.

Трябва да отбележим, че част от играчите на Левски няма да могат да се възползват от нея, тъй като ще имат ангажименти с националните си отбори.

Левски победи ЦСКА с два гола разлика за първи път от 11 април 2018-а година. Тогава резултатът отново беше 2:0, но на полуфинал за Купата на България. След 2:2 в реванша, "сините" се класираха на финал, който загубиха.

Левски беше в серия от 10 поредни срещи без победа срещу големия си съперник в мачове за първенство, но я прекъсна. От 2010-а година насам "сините" имаха 6 победи в шампионата във Вечното дерби, всичките спечелени с гол разлика. Те 4 пъти победиха с 1:0 и два пъти с 2:1. Сега спечелиха с 2:0.