След шестия опит: ЛА Лейкърс с първа победа в НБА

Леброн Джеймс завърши с 26 точки, а Антъни Дейвис се отчете с 23

11:07 - 31 Октомври 2022
1132

Лос Анджелис Лейкърс записа първи успех от началото на сезона в НБА, след като победи Денвър Нъгетс със 121:110 у дома. Езерняците загубиха първите си пет мача от кампанията и бяха единственият тим без победа в Лигата, но показаха характер, за да стигнат до обрат срещу Никола Йокич и компания.

Двукратният MVP от Сърбия и неговите съотборници започнаха по-уверено и дръпнаха с 10 в средата на първата част, след което допуснаха обрат, но отново вдигнаха оборотите в третата четвъртина и поведоха с осем точки. Домакините отговориха с изключителна серия от 17 поредни точки, с която поеха контрол над събитията и затвориха мача.

Леброн Джеймс завърши с 26 точки, 6 борби и 8 асистенции за победата, Антъни Дейвис се отчете с 23 точки и 15 борби, а Ръсел Уестбрук се включи от пейката за 18 точки, 8 борби и 8 асистенции. За Нъгетс над всички бе Йокич с 23 точки, 14 борби и 6 асистенции, а Джамал Мъри добави 21 точки. Лейкърс, които от началото на сезона имат проблем със стрелбата, този път вкараха 47,9 процента от изстрелите си, включително 13/30 от тройката, докато гостите стреляха 42,7 процента.

"Имахме нужда да докажем това на себе си. Не на света, не на медиите, трябваше да го докажем на себе си. Страхотно е как отговорихме на предизвикателството тази вечер", коментира треньорът на Лейкърс Дарвин Хам, за когото този сезон е дебютен в професията.

С този успех Лейкърс отлепи от дъното на класирането на Запад с баланс 1-5, докато Денвър заема осма позиция в същата конференция с актив 4-3.