Смолинг пусна кръв на Меси, но Барса пречупи Юнайтед

Кристиано Роналдо и Юве се препънаха срещу Аякс, развръзката остана за реваншите

09:18 - 11 Април 2019 (обновена)
1706

Барселона взе крехък, но важен аванс преди реванша с Манчестър Юнайтед от 1/4-финалите в Шампионската лига. Каталунците спечелиха с 1:0 визитата си на "Олд Трафорд", като единственото попадение беше автогол в 12-та минута на защитника на домакините Люк Шоу.

Победата на блаугранас беше историческа, тъй като е първа за тима на стадиона на Червените дяволи.

В сравнително скучния мач в Театъра на мечтите, един от най-запомнящите се моменти беше в 28-та минута, когато бранителят на Юнайтед Крис Смолинг буквално помля и отнесе Лео Меси. А от носа на аржентинеца рукна кръв.

Реваншът е във вторник на "Камп Ноу", като развръзката остана за каталунската столица.

Същото е и положението в другия четвъртфинал, в който Аякс посрещна Ювентус.

На "Йохан Кройф Арена" Кристиано Роналдо вкара дежурния си гол за Старата госпожа, но той се оказа недостатъчен и двата тима завършиха 1:1.

Роналдо се разписа с глава в края на първото полувреме, но още в първата си атака след паузата домакините изравниха с гол на Давид Нерес.

Ювентус можеше да стигне и до победата, но удар на Дъглас Коста срещна гредата.