Лъвовете спечелиха Купата на Португалия след драматични дузпи

12:12 - 26 Май 2019
2283

Спортинг Лисабон остави Порто без трофей през този сезон, като лъвовете за втори път се оказаха непреодолимо препятствие за драконите.

Зелено-белите спечелиха Купата на Португалия, след като на финала надиграха Порто с 5:4 след изпълнение дузпи (1:1 в редовното време и 2:2 продълженията) в двубой, игран на "Естадио Насионал" в Лисабон.

В 41-та минута Франсиско Соареш откри с глава за Порто, но Бруно Фернандеш изравни много бързо в края но първата част.

В срещата, в която имаше общо 10 жълти картона, паднаха още две попадения, но продълженията.

Първо, в 101-та минута резервата Бас Дост изведе лъвовете напред в резултата, но секунди преди последния съдийски сигнал Фелипе изравни с глава и носителят на Купата трябваше да бъде определен сред дузпи.

След тяхното изпълнение двата тима вкараха по четири, а след това при повторното завъртане играчите на зелено-белите бяха по-спокойни.

По този начин Спортинг завоюва своята 17-та Купа в история, изпреварвайки 16-те на Порто. Лидер по този показател е Бенфика с 26.

Така за втори път през сезона лъвовете не се дадоха на драконите - на финала за Купата на лигата през януари те отново триумфираха, и отново след дузпи - 3:1.

Порто загуби и битката за титлата с Бенфика, като орлите финишираха с две точки преднина на върха в класирането.