Срам за Юве, ВАР спря Старата госпожа

Тимът от Торино не успя да стигне до пълен обрат срещу Салернитана

08:15 - 12 Септември 2022
1654

Ювентус продължава с неубедителните игри в Италия и завърши наравно 2:2 със Салернитана у дома си в мач от шестия кръг на Серия А. „Бианконерите“ изоставаха до 93-ата минута на срещата с 1:2, след което вкараха две попадения, но едното не бе зачетено след намеса на ВАР. Последваха нервни сцени и червени картони.

Салернитана поведе в 18-ата минута чрез Антонио Кандрева.

В добавеното време на първата част Кжищоф Пьонтек удвои аванса на гостите след дузпа, отсъдена за игра с ръка на Бремер.

В 51-ата минута Бремер се реваншира и отклони с глава центриране на Филип Костич за 1:2.

Ювентус натисна и това даде резултат в 93-ата минута, когато Леонардо Бонучи се разписа след добавка при пропусната дузпа.

Две минути по-късно Аркадиуш Милик вкара в мрежата на Салернитана, но попадението не бе зачетено заради засада, а след това в нервния край червени картони получиха Милик, Куадрадо и Алегри. Така мачът завърши 2:2, а Юве стигна само до частичен обрат.