Стадионът на шведите се срути

Мондиал 2026
16:10 - 25 Юни 2026
2281
Стадионът на шведите се срути

Стадионът, където тренират шведските национали по време на световното първенство, изведнъж се срути. По абсолютно неясни причини падна трибуната за медиите на арената в град Фриско, който е в непосредствена близост до Далас. Там „тре конур“ се готвят за последния си мач от груповата фаза срещу Япония.

„Не мога да повярвам какво се е случило – каза 23-годишният национал Бесфорд Зенели. - Не е имало буря или земетресение. Чух, че е паднал на неправилната страна.“

Швеция се наложи да тренира на този стадион, защото новият в Далас не беше завършен до мондиала.

„За щастие можем да използваме терена безпроблемно и затова не се наложи да напускаме – каза Греъм Потър, английският селекционер на Швеция. - Момчетата само казваха: „По дяволите, какво се е случило!“