Стадионът на шведите се срути
Стадионът, където тренират шведските национали по време на световното първенство, изведнъж се срути. По абсолютно неясни причини падна трибуната за медиите на арената в град Фриско, който е в непосредствена близост до Далас. Там „тре конур“ се готвят за последния си мач от груповата фаза срещу Япония.
„Не мога да повярвам какво се е случило – каза 23-годишният национал Бесфорд Зенели. - Не е имало буря или земетресение. Чух, че е паднал на неправилната страна.“
Швеция се наложи да тренира на този стадион, защото новият в Далас не беше завършен до мондиала.
„За щастие можем да използваме терена безпроблемно и затова не се наложи да напускаме – каза Греъм Потър, английският селекционер на Швеция. - Момчетата само казваха: „По дяволите, какво се е случило!“