Стеф Къри върна Голдън Стейт на правилния път

Лидерът на Воините реализира 37 точки срещу Филаделфия

11:27 - 31 Януари 2024
1358

Голдън Стейт Уориърс се наложи над Филаделфия 76-ърс със 119:107 (23:28, 29:22, 34:27, 33:30) в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. „Войните“, които от началото на сезона не могат да намерят верния ритъм се върнаха на пътя на победата, след като в последните си 5 срещи записаха само един успех.

Освен загубата, 76-ърс понесе още един удар, след като голямата звезда на тима Джоел Ембийд получи травма 4 минути преди края и трябваше да се прибере в съблекалнята, като състоянието му ще стане ясно в следващите дни, но най-вероятно става дума за лека травма в глезена.

Голдън Стейт започна силно срещата, но в края на първата част Филаделфия постигна серия от 12 безответни точки, след която водеше с 28:23 след първите 12 минути баскетбол в Сан Франциско. Уориърс успя да влезе в ритъм във втората част, като домакините успяха да обърнат и да поведат с 52:50 преди полувремето.

Баскетболистите на Стив Кър започнаха ударно третата част и не след дълго разликата достигна двуцифрените измерения, когато Голдън Стейт поведе с 69:57. Домакините успяха да съхранят преднината си и преди последната част водеха с 86:77. В началото на четвъртата част 76-ърс направи опит да се върне, като намали изоставането си до 3 точки при 90:93, но вместо да изравни, тимът от Филаделфия в крайна сметка отстъпи със 107:119.

Стеф Къри поведе Голдън Стейт със своите 37 точки, към които добави 8 борби и 7 асистенции. Джонатан Куминга реализира 26 пункта, а Андрю Уигинс добави 23 точки за успеха на „войните“.

За 76-ърс най-резултатен бе Тобиас Хари със своя дабъл-дабъл от 26 точки 10 борби, Форкан Коркмаз вкара 19 точки, а бившият баскетболист на Голдън Стейт Кели Убре-младши добави 15 пункта.