Стоичков стъпи на "Камп Ноу" със "Златната топка", но не донесе късмет на "Барселона"

Каталунците допуснаха първа загуба при Шави

20:52 - 04 Декември 2021
2866

Христо Стоичков отново стъпи на терена на "Камп Ноу" със "Златната топка" в ръце, обирайки овациите на препълнените от фенове на Барселона трибуни.

Този път обаче Стоичков не показваше завоюваното от него най-престижно индивидуално отличие във футбола, а трябваше да награди двама заслужили играчи на каталунците.

"Златната топка", която Стоичков държеше в ръце, всъщност е притежание на Алексия Путеяс, състезателката на Барселона, която в началото на седмицата бе избрана за №1 в света при жените.

Стоичков също така награди и Педри, който пък грабна наградата за най-добър млад играч в света.

Уникалните емоции преди мача обаче не помогнаха на отбора на Барселона, който продължи със сериозните си колебания през сезона, въпреки треньорската смяна.

Каталунците загубиха с 0:1 от гостуващия Бетис, преди решителният си мач в Шампионска лига, който е визита на Байерн в Мюнхен.

Поражението бе първо за Шави начело на Барса, но общо четвърто за тима от началото на сезона.

Иронията е в това, че Барселона изигра може би най-добрия си мач под ръководството на Шави, но куп пропуски лишиха тима от нищо повече.

Те бяха наказани 10 минути преди края от Хуанми, който получи топката от Тейо и отлично насочи топката покрай вратаря Тер Щеген.

Така Барса заема седмото място с 23 точки, седем по-малко от днешния си съперник и 13 зад лидера Реал (Мадрид). Видео от мача вижте тук.