Стойчо си влиза, където си иска във Варна
Розов пеликан е истинска атракция на града

В мрежата плъзнаха забавни снимки и видеа с пеликана Стойчо, който обикаля обекти на Морска гара Варна, предаде Нова Варна.
Специалният гост е посетил и офиса на туристическа агенция във Варна, намиращ се на Морска гара. Служителките твърдят, че са го запознали с офертите.
“Заредете се със скариди – да почерпите госта следващия път. Да ви е на късмет!”, се пошегува варненка в коментарите.
Много други варненци, разходили се в района на Морска гара, също съобщават, че са се радвали на близка среща с пеликана Стойчо. Птицата е изключително дружелюбна и е свикнала с присъствието на хора.
Преди време розовият пеликан се бе превърнал в истинска атракция на града и се радваше на вниманието на стотици посетители на Крайбрежната алея.
Припомняме, че през есента на 2023 година пеликанът беше доведен от Белослав в спасителния център във Варна със счупен крак. След като бе излекуван, бе пуснат в езерото при другите пеликани, след което предстоеше да бъде отведен в природата. Но тогава пеликанът сам реши да си тръгне, тъй като през месеците март – април е прелетът на този вид птици.