Страхотен обрат донесе втори успех за националите на Евроволей

Тимът на Силвано Пранди пречупи домакина Чехия в драматичен мач

19:53 - 05 Септември 2021
3271

Фантастичен обрат донесе втора победа на мъжкия национален отбор на европейското първенство по волейбол. Играчите на Силвано Пранди се наложиха над домакините от Чехия с 3:2 гейма (25:10, 23:25, 18:25, 26:24, 15:11).

Българският тим бе безпощаден в откриващия гейм и загуби едва 10 точки. "Лъвовете" завършиха със 7 блокади в първата част. Видим спад в играта на националите ни доведе до пълен обрат, с който Чехия поведе с 2:1.

В четвъртата част домакините имаха предимство от 20:16, но след страхотна серия на начален удар на Тодор Скримов успяха да се върнат в срещата и да я пратят в тайбрек след 26:24.

В решителните моменти опитът на България се оказа достатъчен, за да запишат своя втори успех на Евроволей.

Най-резултатен за победата беше Мартин Атанасов, който завърши с 30 точки. Следващата среща на българския тим е утре срещу Италия.

В първия си двубой на еврошампионата "трикольорите" спечелиха с 3:0 срещу Черна гора и засега водят в класирането с актив от 5 точки, следвани от чехите с 4 и Италия с 3.

От 20:10 ч. "адзурите" играят с Черна гора, а мача можете да проследите пряко по RING с коментара на Калоян Кюркчиев.