Стяуа победи Десподов и с 10 души в Солун (СНИМКИ)

Румънският шампион е на четвърто място в Лига Европа

00:07 - 04 Октомври 2024
2525

Стяуа Букурещ, играещ под името ФЧСБ, победи ПАОК в Солун с 0:1 като гост, като румънците играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко.

Българинът Кирил Десподов игра цял мач, но и той не успя да помогне на домакините.

Северните ни съседи надиграха шампиона на Гърция и заслужено взеха трите точки.

Румънският треньор на домакините Разван Лъпеску не издържа на напрежението и получи жълт картон.

С прекрасната игра днес играчите на Стяуа донякъде потвърдиха думите на собственика си Джиджи Бекали, който заяви преди седмица, че ФЧСБ ще се класира сред първите 8 отбора в Европа в този турнир.

С тази победа ФЧСБ са с два успеха и са на престижното четвърто място в Лига Европа.  Румънците си докарват и изключителни финансови приходи от тези успехи в Европа.

Следващият кръг румънският шампион гостува в Глазгоу на Рейнджърс, които до тук показват слаби резултати.