Супер Интер! Нерадзурите сразиха Ювентус за Купата на Италия

04:41 - 12 Май 2022
2929

Интер спечели своята осма Купа на Италия след успех с 4:2 над Ювентус в Дерби д'Италия. Двата тима изиграха истински 120-минутен спектакъл на Стадио "Олимпико" в Рим, който остави всички 67 944 души по трибуните в екстаз.

В срещата видяхме два обрата, шест гола и две дузпи, отсъдени в полза на "нерадзурите".

Николо Барела откри за "нерадзурите" още в 6-ата минута на мача с гол-красавец. В началото на второто полувреме Ювентус тръгна мощно в атака и изравни. Алваро Мората преодоля Самир Ханданович в 49-ата минута, a малко след това Душан Влахович направи пълен обрата в 53-ата минута. Хакан Чалханоолу обаче изравни за Интер от дузпа в 79-ата минута.

Така при равенство в редовното време мачът влезе в продължения.

В тях Иван Перишич отново даде преднина на Интер с гол от дузпа в 98-ата минута след намесата на ВАР, а отново хърватинът оформи крайното 4:2 в 101-ата минута с мощен шут.