Тъжен край за Григор Димитров в Шанхай

Анонимник-тийнейджър отстрани българския тенисист

14:54 - 09 Октомври 2024
6949

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров отпадна от осминафиналите на "Мастърс"-а в Шанхай след поражение с 3:6, 6:3, 4:6 от 19-годишния талант от Чехия Якуб Меншик.

Това е втора загуба за топ тенисиста ни от този съперник, който го елиминира и на АТР 1000 в Мадрид по-рано тази година. Така Гришо не можа да изравни постижението си в Шанхай от миналия сезон, когато стигна полуфиналите.

Първата ракета на България ще загуби 260 точки за световната ранглиста, но ще остане в топ 10 и през следващата седмица, стига Холгер Руне да не триумфира в Шанхай.

Димитров не изигра добър мач срещу Меншик и направи цели 35 непредизвикани грешки, а наниза "само" 30 уинъра. Той беше недостатъчно ефективен на първи сервис, докато чехът основно с него наложи превъзходство в началото на първия и третия сет. В последния оказал се гейм на мача пък Григор стана "жертва" на цели три бекхенд-уинъра от Меншик, точно след като беше изравнен резултата в пробивите.

Григор все пак взе 100 точки в класацията "Надпреварата към Финалите на АТР", като е десети и в това подреждане.