Тиафо е следващият съперник на Григор след победа над екзекутора на Джокович

Това ще е пета среща на българина с американеца

Топ
09:02 - 02 Септември 2024
1546

Франсис Тиафо е следващият съперник на Григор Димитров на четвъртфинала на US Open, който чакаме във вторник. Американският здравеняк се справи с Алексей Попирин с 6:4, 7:6, 2:6, 6:3, за да си проправи път до тази фаза.

Световният №20 Тиафо измъкна втория сет с тайбрек, а това се оказа ключово, защото в този момент от срещата играта на австралиеца категорично бе в най-високата си точка. Попирин елиминира сензационно Новак Джокович в предходния кръг, но не успя да стигне четвъртфинал.

Така Тиафо ще срещне Григор за пети път в кариерата на двамата, като дотук балансът е 3-1 победи за българина. Той загуби от американеца само един мач, но от Шлема - в Австралия през 2019-а с 1-3 сета.

Другата четвъртфинална двойка, която вече е ясна, ще противопостави Тейлър Фриц и Александър Зверев.

Американецът се справи с Каспер Рууд (Норвегия) след 3:6, 6:4, 6:3, 6:2, като вдигна на крака публиката в Ню Йорк. Следващият съперник обаче е много сложен - Зверев пак даде сет, но после бе безапелационен срещу Брендън Накашима - 3:6, 6:1, 6:2, 6:2.

Победителите именно от тези два четвъртфинала ще се срещнат на полуфинал.

Другите два четвъртфинала ще станат ясни във вторник сутринта, след като се изиграят четири осминафинални двойки: