Титлата на ПСЖ май вече не е толкова сигурна след загуба в Рен

Бретонците развалиха срещата на Меси, Неймар и Мбапе, Монако вкара 7 на Аячо

11:42 - 16 Януари 2023
1556

Пари Сен Жермен допусна нова грешна стъпка в Лига 1, след като отстъпи с 0:1 при гостуването си на Рен в двубой от 19-ия кръг на шампионата. Така разликата между отборът на Кристоф Галтие и втория Ланс вече е само три точки. Рен пък е пети с 37 точки.

Двубоят започна спокойно без кой знае колко опасни ситуации. Първата вратарска намеса бе в 28-ата минута, когато Джанлуиджи Донарума трябваше да показва класа, за да отрази изстрел на Амин Гуири.

В края на първата част Лионел Меси овладя топката в наказателното поле и стреля, но ударът му бе блокиран.

Втората част стартира с положение за ПСЖ. Данило Перейра скочи високо, за да засече центриране, но Стив Манданда успя да блесне със спасяване и да запази резултата непроменен.

В 55-ата минута атомното трио в нападание за ПСЖ се събра за първи път след Световното, след като Килиан Мбапе влезе на мястото на Юго Екитике.

Въпреки наличието на Неймар, Меси и Мбапе, Рен стигна първи до гол. В 65-ата минута Адриен Труфер намери с хубав пас Хамари Траоре, който не остави шансове на Донарума за 1:0.

В 81-ата минута Манданда трябваше отново да се намесва ключово след изстрел на Хуан Бернат.

Монако разби със 7:1 Аячо в друг мач от 19-ия кръг на Лига 1. По този начин отборът от Княжеството се изкачи на четвърто място в класирането.

Домакините поведоха в резултата още във 2-ата минута с гол на Аксел Дисаси.

Четири минути по-късно Диата удвои преднината на Монако.

Аячо намали своя пасив в 11-ата минута, когато точен бе Юсеф Белайли.

Уисам Бен Йедер се отличи с хеттрик само в рамките на 14-минути, след като се разписа в 21-ата, 28-ата и 35-ата минута.

Бреел Емболо вкара два нови гола за Монако през второто полувреме в 63-ата и 89-ата минута, за да оформи крайния резултат в двубоя – 7:1.

Монако е четвърти в класирането с 37 точки, докато Аячо е в зоната на изпадащите – на осемнадесета позиция с 15 точки.