17-годишен дебютант Марк Гиу подлуди феновете с първия си удар в големия футбол

Актуални новини
10:45 - 23 Октомври 2023
2441

Много трудно отборът на Барселона пречупи Атлетик Билбао за 1:0 в двубой от 10-ия кръг на Ла Лига и след седмица ще посрещне Реал Мадрид само на точка от “белите.

Вечерта на “Монтжуик” беше паметна за школата на каталунците “Ла Масия”, защото поредният талант от нея донесе успеха на тима, при това в дебюта си. Това сега беше 17-годишният Марк Гиу, който се появи като смяна в 79-ата минута и секунди по-късно вкара гола с първия си шут изобщо.

Попадението дойде в момент, в който срещата по-скоро отиваше към “хикс”, защото вратарят на “баските” Унай Симон правеше спасяване след спасяване. Националният страж на Испания отрази шест удара, като поне половината от тях бяха от т.нар. чисти голове. В 10-ата минута пък напречната греда лиши Жоао Феликс от попадение.