Токов удар уби 48-годишен мъж на пристанище "Марина Несебър"

Човекът чистел и пакетирал миди, хванал щепсела към машината

Новини
17:18 - 30 Юли 2025
3272
Токов удар уби 48-годишен мъж на пристанище "Марина Несебър"

Мъж на 48 години е починал от токов удар по време на работа на територията на яхтено пристанище "Марина Несебър", съобщиха от Областната дирекция на Министерството на вътрешните работи – Бургас.

По първоначална информация, загиналият е участвал в дейности по почистване и подготовка за пакетиране на черноморски култивирани миди, заедно с още четирима мъже от Поморие. При боравене с удължител, към който била свързана машина за почистване на миди, мъжът хванал щепсела, заявил, че го е ударил ток, след което е паднал на земята, пише БТА. 

Инцидентът е станал около 12:40 ч. Медицински екип от Центъра за спешна помощ – Бургас, пристигнал на място, е констатирал смъртта на мъжа. Тялото е транспортирано за аутопсия в отделението по съдебна медицина към УМБАЛ – Бургас. По случая е образувано досъдебно производство.