Тотнъм би за рождения ден на Специалния

Шпорите продължават напред за Купата

11:11 - 26 Януари 2021
1219

Тотнъм постигна изстрадана, но в крайна сметка убедителна победа с 4:1 при гостуването на Уикъмб в двубой от 4-тия кръг на ФА Къп.

Двубоят започна неубедително за момчетата на Жозе Моуриньо,  които се оказаха догонващи в резултата в 25-та минута, след попадение на Фред Одиенинма.

Гарет Бейл обаче успя да възстанови паритета в последните секунди на първата част.

През второто полувреме силите на втородивизионния тим привършиха и натискът на "шпорите" стана осезаем, особено след влизането в игра на Хари Кейн и Хюн-Мин Сон. След поредица от пропуски Хари Уинкс, все пак, донесе аванс на момчетата на Моуриньо в 86-та минута.

Съпротивата на домакините тотално капитулира и до края Танги Ндомбеле отбеляза още два за крайното 4:1.

По този начин футболистите на Тотнъм направиха ранен подарък на мениджъра си, който днес празнува рожден ден.