Три червени картона и четири гола в Кърджали

Арда и Локо Сф завършиха 2:2

22:00 - 21 Октомври 2022
2644

Арда и Локомотив София не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2 в луд мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Двата отбора си размениха четири гола. Главният рефер Волен Чинков пък извади три червени картона.

В 18-ата минута Иван Тилев даде аванс на кърджалийци със страхотен гол, но половин час след началото гостите от София изравниха след точно изпълнена дузпа на Димитър Митков.

Столичните "железничари" направиха пълен обрат с гол на Ивайло Найденов в края на първата част, а голмайсторът Иван Тилев беше изгонен с втори жълт, респективно червен картон.

Лудостта превзе стадиона в заключителните 10 минути. Светослав Ковачев изравни за 2:2 с пряк свободен удар, след което двама от Локо София си изкараха червени картони - Матеус Дуарте и Симеон Славчев. До края Арда опита дори да стигне до трите точки, за да отпразнува подобаващо празника на града, но софиянци удържаха точката.

След ремито Локо София събра 25 точки и заема 5-ото място, докато Арда е 9-и с 23.