Трудна победа за Аталанта над Кротоне

18:41 - 31 Октомври 2020
1591

Аталанта победи Кротоне с 2:1 като гост в мач от 6-ия кръг на Серия А. И двата гола за успеха на бергамаските бяха дело на Луис Муриел. Сими вкара за домакините, но силите им не стигнаха за повече.

Срещата започна с натиск на Аталанта. Още в 6-ата минута Муриел стреля на сантиметри покрай вратата.

Гостите поведоха в 26-ата минута. Малиновски подаде към Луис Муриел, който с мощен изстрел не остави шанс на вратаря. В 38-ата минута отново Муриел се разписа с удар по земя от границата на наказателното поле.

Две минути по-късно Симу върна едно попадение за Кротоне.

До края на полувремето нямаше опасни ситуации пред нито една от двете врати. В началото на втората част голмайсторът Муриел бе заменен от Дуван Сапата.

През второто полувреме темпото беше доста по-ниско, а повече попадения не паднаха. По-драматичното се случи в 72-ата минута, когато треньорът на домакините Джовани Стропа получи червен картон.