Тулуза помечта, но рухна в Ливърпул

Феновете на "Анфийлд Роуд" видяха шест гола, пет от тях във вратата на французите

11:26 - 27 Октомври 2023
1960

Ливърпул размаза Тулуза с 5:1 в третия си мач от Група „Е“ на Лига Европа и по този начин събра 9 точки на върха в групата, където френският тим е трети с четири. В другия мач Юнион Сен Жилоа надви ЛАСК Линц с 2:1.

Диого Жота вкара за мърсисайдци още в 9-ата минута, когато направи страхотен индивидуален пробив от средата на терена и преодоля вратаря на гостите. Тулуза бързо изравни чрез Тис Далинга, който в 16-ата минута бе изведен сам срещу вратаря от Анор Донум и не сгреши.

Мърсисайдци вкараха втори гол чрез Уатаро Ендо в 30-ата минута, когато японецът завърши с глава една заучена ситуация след ъглов удар. Четири минути по-късно след рикошет, топката стигна до Дарвин Нуньес, който от чиста позиция със здрав шут я прати в мрежата на френския тим.

В 65-ата минута Дарвин Нуньес се оказа сам срещу вратаря, преодоля го, но стреля в гредата. При добавката обаче, Райън Гравенберх бе безпощаден.

В 3-ата минута на добавеното време и Мохамед Салах записа името си сред голмайсторите на Ливърпул, след като получи пас от Коди Гакпо.