Туристи си чистят плажа, събират мазут, омазани до ушите

Този път "старото замърсяване" обхвана Синеморец

Новини
16:00 - 27 Юни 2026
3214
Туристи си чистят плажа, събират мазут, омазани до ушите

Преди два дни Министерство на транспорта публикува поредните безумни декларации, че "топчета" мазут били изплувал стар теч. Днес "топчетата" се завърнаха в Синеморец. Отново. И отново под формата на огромни петна мазут. Това написа във Фейсбук аниматорът Тео Ушев.

"Разбира се, това хрантутниците бюрократи от Министерствата няма как да го разберат - нито един от тях не се е появил по плажовете, поне да види каква екологична катастрофа се случва по крайбрежието ни.

Туристи събират мазут, омазани до ушите.

Чужди туристи гледат и не еярват на очите си, какво се случва.

Как мислите, дали ще се върнат повече?

А министърът на туризма колкото и да се снима с Дара, това няма да помогне. Сезон няма да има. И следващата година няма да има.

Защото природата си знае работата - тя отмъщава винаги за глупостта и алчността човешка", пише още той.

">