Уелс би Чехия, Белгия разби Беларус

11:13 - 31 Март 2021
2476

Уелс постигна много важна минимална победа с 1:0 като домакин на Чехия в мач от група „Е“ на Световните квалификации.

Гарет Бейл отправи опасен удар в 36-ата минута, но Томаш Вацлик успя да спаси.

Якуб Янкто отправи опасен удар в 45-ата минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Чехия остана с човек по-малко в 49-ата минута, когато Патрик Шик бе изгонен с директен червен картон.

Владимир Дарида отправи коварен удар в 70-ата минута, но топката премина над напречната греда.

Уелс също стана в намален състав, след като Конър Робъртс бе изгонен за втори жълт картон в 77-ата минута.

Пред Даниел Джеймс се откри отлична възможност в наказателното поле на Чехия в 79-ата минута, но ударът му бе отразен от Томаш Вацлик.

Единственият гол в срещата падна в 82-ата минута, когато Гарет Бейл комбинира с Даниел Джеймс, който прати топката във вратата на Томаш Вацлик.

Уелс записа първа победа в групата, докато чехите претърпяха първа загуба.

Уелс има 3 точки от 2 мача, а Чехия е с 4 точки от 3 мача.

В другия мач от групата Белгия разби с 8:0 Беларус. Белгийците демонстрираха постоянство, отбелязвайки по четири гола през двете полувремена.

Мичи Батшуай откри резултата в 14-ата минута, а три минути по-късно Ванакен направи резултата 2:0.

Люка Тросар бе точен в 38-ата минута, а Доку в 42-ата минута направи резултата 4:0.

Денис Прат в 49-ата минута покачи резултата на 5:0.

Последваха голове на Кристиан Бентеке, Тросар и Ванакен, за да бъде оформено крайното 8:0.

Белгия е със 7 точки от 3 мача, а Беларус е с 3 точки след 2 мача.