Уелс разплака Украйна и ще играе на Световното!

След 1:0 в Кардиф Драконите станаха последният участник в Катар 2022

22:57 - 06 Юни 2022
4900

Уелс стана последният участник на Мондиал 2022 от Европа, след като във финална битка от плейофите надви Украйна с 1:0 в Кардиф.

Капитанът на съперника Андрий Ярмоленко имаше нещастието да си вкара автогол в 34-тата минута след удар на Гарет Бейл. На световните финали уелсците ще са в група с Англия, Иран и САЩ.

Това е второ класиране за “драконите” на световни финали след това през 1954 година, когато отборът стига до четвъртфиналите.

Украинският тим доминираше през по-голямата част от срещата и създаде много повече положения, но така и не стигна до гол, като роля за това изигра и вратарят на Уелс Уейн Хенеси, отличил се с 9 спасявания.

На два пъти Уелс се размина с втори гол в 75-тата и 76-ата минути. В първия случай смяната Бренан Джонсън нацели страничната греда, а секунди след това вратарят отрази шут на Бейл.