Уест Хям наказа Ман. Юн. с дузпа в последните секунди

Преди почивката "червените дяволи" удариха две греди

Футбол
19:18 - 27 Октомври 2024
1175

Гол от дузпа в добавеното време донесе победа на Уест Хям над Манчестър Юнайтед с 2:1 в 9-ия кръг на Висшата лига. Джаред Боуен бе точен от бялата точка, а съдията Дейвид Коти взе решение да отсъди дузпата след консултация с ВАР. Той видя наруешние на Матайс де Лихт срещу Дани Ингс, като не прие протестите на играчите на Манчестър Юнайтед за игра с ръка на Ингс в хода на атаката.

Уест Хям иначе поведе с гол на Крисенсио Съмървил в 74-та минута, а Каземиро изравни в 81-та. Преди почивката "червените дяволи" удариха две греди, а Диого Далот пропусна на празна врата.

Кристъл Палас най-сетне спечели - 1:0 над Тотнъм с гол на Жан-Филип Матета (31') след грешка на Мики ван де Вен и последвало разбъркване в наказателното поле. А седмото попадение за сезона на Коул Палмър осигури крайното 2:1 на Челси срещу Нюкасъл.