Украйна с още една крачка към Катар 2022

Бившата съветската република ще играе срещу Уелс за място на Световното първенство

Топ
00:28 - 02 Юни 2022
4258

Украйна докосва участие на Мондиал 2022 след зрелищен успех с 3:1 като гост над Шотландия в полуфинален бараж. Мачът бе на “Хемпдън Парк” в Глазгоу и се изигра при изключителна атмосфера.

Първият гол за гостите отбеляза Андрий Ярмоленко в 33-ата минута. През втората част украинците стигнаха до второ попадение, като негов автор стана Роман Яремчук в 49-ата минута.

В 79-ата минута Калъм Макгрегър намали и върна интригата, но в добавеното време Артьом Довбик я уби с трето попадение.

Така Украйна ще се изправи срещу Уелс на 5 юни в решителен сблъсък за класиране на световното в Катар в края на годината, докато за шотландците ще остане съжалението за пропуснатия шанс.

Двубоят първоначално беше планиран за март, но заради войната беше отложен.

Украинците влязоха като аутсайдер в мача, тъй като подготовката им беше нарушена. За сметка на това шотланците изиграха две контроли, завършили наравно - срещу Полша (1:1) и Австрия (2:2).