Украйна стартира с победа в Лигата на нациите

Тимът на Олександър Петраков надхитри с 1:0 Република Ирландия като гост

11:27 - 09 Юни 2022
2582

След разочарованието в плейофа за Мондиал 2022, Украйна записа победа в първия си мач в Лигата на нациите.

Отборът, воден от Олександър Петраков, надхитри с 1:0 Република Ирландия като гост. Виктор Циганков вкара единственото попадение в мача.

Гостите поразиха целта още в 38-ата минута. Тогава Тарас Качараба вкара със силен удар от далечно разстояние. Последва обаче намеса на ВАР и попадението не беше зачетено заради засада.

В началото на втората част украинците все пак излязоха напред в резултата. Виктор Циганков отбеляза с директно изпълнение на пряк свободен удар.

Домакините опитаха да стигнат поне до равенството и създадоха няколко опасности пред вратата на Украйна. Шейн Дъфи и Джейсън Найт имаха най-добрите голови възможности, от които не успяха да се възползват.

В другия мач от групата, който се изигра по същото време, Шотландия надви с 2:0 Армения. Головете за успеха на „гайдарите“ реализираха Антъни Ралстън в 28-ата минута и Скот МакКена в 40-ата минута.

Временното класиране в групата изглежда по следния начин: Шотландия, Украйна и Армения са с по 3 точки. Ирландия е последен с 0.