Унион изненада Хофенхайм у дома

11:50 - 03 Ноември 2020
1163

Унион Берлин излъга домакина Хофенхайм и победи с 3:1. Домакините изпуснаха няколко чисти голови положения през първото полувреме, но през второто останата с човек по-малко, допуснаха гол от дузпа, изравниха, но 5 минути преди края капитулираха, а в даденото продължение на мача допуснаха и трети гол.

През първото полувреме гол не падна, но пред домакините се отвориха няколко добри възможности. Първо в 12-ата минута Себастиян Руди се включи добре в наказателното поле, шутира към вратата, но ударът му бе блокиран. Само 3 минути по-късно Мунас Дабур също имаше добра възможност, но отново бе блокиран.

В 16-ата минута и гредата спаси гостите от Берлин. Мунас Дабур стреля от ръба на наказателното поле, но топката се спря в левия стълб.

След тези няколко добри минути за домакините мачът се кротна и нямаше други добри възможности за гол до края на първата част. На Хофенхайм се наложи да направи принудителна смята в 28-ата минута контузия получи Щефан Пош и 6 минути по-късно бе заменен.

В 37-ата минута все пак домакините имаха още една голова възможност- Мунас Дабур стреля от воле, но топката премине встрани от вратата.

В 68-ата минута реферът отсъди дузпа за Унион Берлин, а в допълнение на това Хофенхайм остана с човек по-малко. Роберт Сков влезе лошо в краката на Роберт Хартмант в наказателното поле - дузпа с червен картон. Макс Крузе застана зад бялата точка и реализира.

10 минути преди края на двубоя Саргис Адамян центрира и Мунас Дабур най-после реализира попадение, с което изравни резултата.

В 85-ата минута Йоел Похянпало стреля от движение и вкара втори гол във вратата на домакините. Малко по-късно гостите можеха да вкарат и трети гол, но Похянпало пропусна златна възможност.

Все пак в 94-ата минута Седрик Тойхерт вкара и трети гол. Гостите направиха бърза контраатака, при която двама футболисти останаха сами срещу вратата и безпроблемно реализираха.