Уориърс пак паднаха

Чикаго Булс обърна Бруклин в края

09:27 - 05 Декември 2021
1542

Неприятна вечер за лидерите в Западната и Източната конференции в Националната баскетболна асоциация, след като и Голдън Стейт Уориърс, и Бруклин Нетс допуснаха домакински поражения.

Воденият от Стеф Къри отбор на Голдън Стейт записа едва четвърта загуба от началото на сезона, отстъпвайки на Сан Антонио Спърс със 107:112.

В "Чейс Сентър" в Сан Франциско гостите от Тексас взеха солиден аванс от 36:21 точки след първата четвърт и до края на допуснаха възпитаниците на Стив Кър да ги застигнат.

С основна заслуга за победата на "шпорите" беше Дерек Уайт, който се отчете с 25 точки, 3 асистенции и 1 борба. Суперзвездата на Уориърс Стеф Къри вкара 27 точки, към които добави 5 асистенции и 8 борби, но те бяха недостатъчни за неговия тим, който вече има 19 победи и 4 загуби от началото на сезона.

В сблъсъка на върха на Изток Чикаго Булс триумфира със 111:107 над Бруклин Нетс. В "Барклайс Сентър" в Ню Йорк домакините водеха с 82:79 преди началото на последната част, в която хората на Били Донован стигнаха до обрата.

Най-полезен играч за "биковете" бе Зак Лавин с 31 точки, 8 борби и 6 асистенции за 37 минути игра, докато Демар Дерозан добави 29 точки, 6 борби и 3 асистенции.

От другата страна звездите Кевин Дюрант и Джеймс Хардън записаха по един дабъл-дабъл, като KD вкара 28 точки, към които добави 10 борби и 4 асистенции, а "Брадата" остана с по 14 точки и 14 асистенции, както и със 7 борби. Въпреки успеха, Булс остават на второ място в Източната конференция, отстъпвайки единствено на днешния си съперник.