Валенсия докосва спасението, без гол в дербито на Севиля

12:19 - 22 Май 2023
1741

Реал Мадрид преживя второ разочарование през тази седмица след отпадането от Шампионската лига. Валенсия победи с 1:0 тима на Карло Анчелоти на “Местая” в двубой, изпълнен със сблъсъци и емоции.

Единственото попадение реализира Диего Лопес в 33-ата минута. В самия край на срещата Винисиус бе изгонен след втори жълт картон.

“Прилепите” изиграха добър мач и постигнаха изключително важен успех, който ги доближи до оставането в Ла Лига. Реал пък вече е на трета позиция, след като Атлетико Мадрид го изпревари.

Севиля и Бетис не успяха да се победят в поредното издание на севилското дерби. След равенството 1:1 през ноември, сега двата тима направиха разочароващо 0:0 на "Рамон Санчес Писхуан".

Домакините могат да съжаляват повече за резултата, защото имаха няколко чисти положения през второто полувреме, но ги пропуснаха. Бетис пък завърши мача без нито един точен удар.