Валенсия напусна терена заради расистки скандал, след това се върна

Прилепите доиграха мача срещу Кадис, но го загубиха с 1:2

14:36 - 05 Април 2021
2819

Расистки скандал се разрази в Испания по време на двубоя между Кадис и Валенсия. В 30-ата минута футболистите на Валенсия напуснаха терена, тъй като Хуан Кала от Кадис е обидил на расова основа футболистът на Валенсия Мукар Диакаби.

След близо 20-минутна пауза все пак гостите се върнаха и доиграха мача, а Диакаби бе заменен.

Французинът Диакаби напусна терена, последван от целия отбор на Валенсия, но в крайна сметка те се върнаха.

Капитанът на Прилепите Хосе Гая заяви, че той и неговите съотборници са заплашени с връщане на терена или да понесат тежки последици.

Диакаби им е казал да се върнат.

„Казаха ни да се върне или ще загубим точки в този мач или дори повече точки. Диакаби ни каза да продължи, иначе нямаше да го направим. Той не успя да продължи мача“, сподели Гая.

„Това беше много грозна обида и няма да я произнеса. Кала беше последният, който излезе от терена и не разговарях с него“, добави Гая.

Мачът завърши с победа на Кадис с 2:1 с гол, който реализира в заключителните минути на срещата. Преди скандала резултатът бе 1:1.