Валенсия шокира Севиля, Райо би Алмерия

С тези два двубоя беше открита надпреварата в Примера дивисион

10:10 - 12 Август 2023
2622

Валенсия стартира позитивно новия сезон в Ла Лига, като се наложи като гост на тима на Севиля с 2:1. Головете за “прилепите” отбелязаха Муктар Диакаби (60') и Хави Гера (89'), а за андалусийци точен бе Юсеф Ен-Несири (70').

Двата състава, които в доста дълъг период от последната кампания бяха замесени в битката за оцеляване, опитаха да демонстрират с играта си, че са оставили лошите дни зад гърба си.

Мачът на стадион “Рамон Санчес Писхуан” предложи динамична игра и повече от дузина изстрели към вратите, охранявани от Ясин Буну и Гиорги Мамардашвили.

Райо Валекано победи Алмерия с 2:0 като гост в първия мач от първия кръг на испанската футболна Ла Лига.

И двете попадения за победителите паднаха от дузпи в средата на първото полувреме. Първо точен бе Исак Паласон в 20-ата минута, а 8 минути по-късно попадение от 11 метра вкара и Ранди Нтека.

Тимът на Алмерия няма нито една победа в първите си мачове в последните 6 сезона в Ла Лига, а след седмица отборът ще гостува на Реал Мадрид.